Kod İmzalama Sertifikaları

Güvenlik uyarılarını kaldırarak
indirme oranlarını artırın.

Şimdi Al

Kod İmzalama Sertifikası nedir?

Bir Kod İmzalama Sertifikası, bir varlığı tam olarak tanımlayan ve GlobalSign gibi bir Sertifika Otoritesi tarafından verilen bir bilgiyi içeren dijital bir sertifikadır.Dijital Sertifika, bir şahsın veya bir tüzel kişinin kimliğini, matematiksel olarak bir özel anahtar çifti ile ilişkilendirilen bir genel anahtara bağlar. Özel ve genel anahtar sistemlerinin kullanımı, Ortak Anahtar Altyapısı (PKI) olarak adlandırılır. Geliştirici, kodu özel anahtarı ile imzalar ve son kullanıcı, geliştiricilerin kimliğini doğrulamak için geliştiricinin genel anahtarını kullanır. İmzalı ve imzasız kod arasındaki farklar ile ilgili Kod İmzalama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yazılım Firmaları ve Satıcıları için Kod İmzalama

GlobalSign Kod İmzalama Sertifikaları yazılımları ve uygulamaları dijital olarak imzalamak ve onları internet üzerinden dağıtmak için tüm platformlarda geliştiriciler tarafından kullanılır. Yayıncının adı da dahil olmak üzere kötü yazılım enjeksiyonları ve diğer bozulmalara karşı korur, imzalı kod müşterilere mağazadan satın alınan paketlenmiş yazılım ile aynı güvenliği sağlar.

Kod İmzalama Sertifikaları yazılım yayıncısının kimliğini benzersiz bir şifreleme ile bağlar. İmzasız kod ile gözüken güvenlik uyarıları yazılım yayıncı bilgilerini içeren bildirimler ile değiştirilerek yüklemeden vazgeçme önlenir ve indirme oranları arttırılır. İmzalı kod yükleme işlemi için çok önemli bir güven katmanı ekler.

Kod İmzalama, imzalanan yazılımın meşru olduğunu, bilinen bir yazılım satıcısından geldiğini ve kodun yayınlandıktan sonra bozulmadığını ispatlamaktadır. Kod İmzalama, kullanıcıların güvenlik uyarısı mesajları, meşru kodun kötü niyetli değiştirilmesi ve satıcı yazarın kimlik hırsızlığı nedeniyle bir uygulamanın yüklemesinden vazgeçmelerini engeller.


Standart Kod İmzalama Sertifikaları Genişletilmiş Doğrulamalı (EV) Kod İmzalama Sertifikaları
Sertifika Özellikleri
Sertifika içinde gösterilen bilgiler Kuruluş Adı Kuruluş Adı
Kuruluş Adresi
Organizasyon türü
"bilinmeyen yayımcı" güvenlik uyarılarını kaldırır icon-checkmark.png icon-checkmark.png
Zaman Damgası uygulandığında imza süresi dolmaz Zaman damgası mevcut & önerilir Zaman damgası mevcut & önerilir
Sınırsız sayıda uygulama imzalayın icon-checkmark.png icon-checkmark.png
Büyük platformlarla uyumlu (Authenticode, Office VBA, Java, Adobe AIR, Mac OS, Mozilla) icon-checkmark.png icon-checkmark.png
Sertifika, donanım cihazında saklanır icon-checkmark.png icon-checkmark.png
Microsoft SmartScreen ile anında tanınma Hayır icon-checkmark.png
Şimdi Al Şimdi Al

Standart ve EV Kod İmzalama Sertifikaları

EV Kod imzalama Sertifikaları yayımcı kimliğinin doğru ve doğrulanmış olduğu bilgisini sağlayacak şekilde Standart kod imzalama sertifikalarının varolan faydaları üzerine inşa edilmiştir.

  • Sıkı denetleme süreci son kullanıcılara doğrulanmış yayıncının kimliğini sağlar
  • Microsoft SmartScreen filtresi ile son kullanıcıya uygulamanın kötü niyetli olabileceğine dair korkutucu uyarı mesajlarını kaldırır

EV Kod İmzalama Sertifikaları hakkında daha fazla bilgi edinin

Çoklu Platform Desteği

GlobalSign Kod İmzalama Sertifikaları, aynı sertifikayı kullanan birden çok platformu desteklemektedir.

MS Authenticode

ms-authenticode.pngMicrosoft Authenticode

Windows 32 ve 64 bit dosyalar dahil .exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, ve .xap, ActiveX denetimleri ve çekirdek yazılımlarını dijital olarak imzalamak.

Establish instant reputation with Microsoft SmartScreen by signing your applications with an EV Code Signing Certificate.

Ürün Detaylarını Göster

Adobe Air

adobe-air.pngAdobe AIR kullanımı

Adobe AIR uygulamalarını imzalayın. Adobe, tüm AIR uygulamalarının düzgün çalışması için imzalı olmalarını gerekli kılar.

Ürün Detaylarını Göster

Apple

apple.pngApple kullanımı

Mac OS masaüstü için eklentileri ve içeriği dijital olarak imzalayın.

Ürün Detaylarını Göster

Mozilla

firefox.pngMozilla & Netscape Nesneleri

Mozilla ve eski Netscape Nesne dosyalarını dijital olarak imzalamak.

Ürün Detaylarını Göster

MS Office

ms-authenticode.pngMS Office & VBA

Makroları ve Visual Basic Uygulamalarını (VBA) dijital olarak imzalayın. Microsoft Office ve VBA kullanan diğer uygulamalarla uyumludur.

Ürün Detaylarını Göster

Java

java.pngJava kullanımı

Masaüstü ve mobil cihazlar için .jar dosyalarını ve Java uygulamalarını dijital olarak imzalayın. Java Runtime Environment (JRE) tarafından tanınır.

Ürün Detaylarını Göster