mobile-device-security-banner.jpg

Mobil cihazlar

Kurumsal kaynaklarınıza hangi mobil cihazların erişeceğini kontrol etme

Nasıl Alınır

Mobil Kimlik Doğrulama

Birçok açıdan mobil cihazlar kullanıcıları WiFi ve VPN'ler gibi kurumsal ağlara güvenli bir şekilde kimlik doğrulaması yapmak için güçlü kimlik doğrulama gerektiren durumlarda uzak PC'lerden farklı değildir. GlobalSign'ın Yönetilen PKI platformu aracılığıyla sertifika tabanlı kimlik doğrulama, çalışanların gittikleri yerden e-postalara ve kurumsal verilere erişme isteklerini ve anahtar iş uygulamalarına yetkisiz erişimi engelleme gereksinimlerini dengeleyebilecekleri kolay ve düşük maliyetli bir çözüm sunar.

android-icon.jpg blackberry-icon.jpg ios-icon.jpg windows-phone-icon.jpg

PKI ile Mobil Güvenliği Geliştirin

PKI, kullanıcıların, makinelerin ve sunucuların kimlik doğrulamasını yapmak için kuruluşların yıllardır kullandığı bilinen ve güvenilir bir güvenlik teknolojisidir.PKI'yi cihazlara genişletmek, cihazlar için uygulanması kolay ve uygun maliyetli bir kimlik yönetimi çözümü yaratır.

Dijital Sertifikalar mobil cihazlarda şu amaçlarla kullanılabilir:

E-posta Şifreleme ve İmzalama

Cihazlar yoluyla gönderilen e-posta iletişimlerini şifreleyin ve dijital olarak imzalayın, hassas bilgilerin mahremiyetini sağlayın ve yazar/mesaj orijinini kanıtlayın.

E-posta Kimlik Doğrulaması

E-posta hesaplarını davetsiz misafirlere karşı savunmasız bırakmadan 7x24 e-posta erişimi için e-posta kimlik doğrulamasını etkinleştirin; yalnızca yetkili cihazlar şirket e-posta sunucularınıza erişebilir.

VPN ve Wi-Fi Kimlik Doğrulama

Kurumsal Wi-Fi ve VPN bağlantıları için zayıf ve savunmasız kullanıcı adı ve parolalarını çok faktörlü kimlik doğrulamayla değiştirin, yalnızca onaylanan cihazlar kuruluş bağlantılarına erişebilir.

Mobil Kimlik Doğrulaması için Dijital Sertifika Kullanmanın Faydaları

Sadece doğrulanmış kullanıcılara kurumsal kaynaklara erişim izni verilir
Kurulum, kapsamlı BT desteğini gerektirmez
Kurulum, son kullanıcı için kolay
Uygulanması hızlı ve düşük maliyetli
GlobalSign'ın Yönetilen platformunda kolayca yönetilen sertifikalar - bir portaldan yayınlama, yenileme ve iptal etme
AirWatch ve MobileIron Cloud da dahil olmak üzere günümüzün popüler MDM/EMM platformlarıyla entegrasyon
Çalışanların şirket uygulamarına güvenli bir şekilde erişmek için kendi cihazlarını yada şirket cihazlarını kullanmasına olanak tanır
Sonraki Adım

Desteklenen Mobil İşletim Sistemleri ve MDM/EMM Entegrasyonları